Prečo sa vzdám platu europoslanca

Autor: Richard Marko | 11.5.2014 o 10:24 | (upravené 17.5.2014 o 22:51) Karma článku: 6,11 | Prečítané:  1405x

Na post europoslanca sa možno pozerať ako na niekoľko miliónový zárobok, pre prístup ku ktorému sa oplatí založiť a masívne marketingovať novú stranu. Ja v poste europosanca vidím pracovný nástroj, ktorý som schopný použiť k zlepšeniu situácie na Slovensku.

Vzdať sa platu je individuálne rozhodnutie. Zmena, ktorú chcem pre Slovensko, musí začať u mňa. Byť zvolený verejnosťou do akéhokoľvek úradu pokladám za ultimátnu zodpovednosť slúžiť všetkým spoluobčanom. Dokážem ju niesť. Precestoval som Slovensko. Pozrel som sa do očí ľudom na dne, pracujúcim na tri smeny, vypočul som ich. Každý máme iné hodnoty. Brať plat z daní státisícov občanov, ktorí sa snažia postarať o svoje rodiny zo mzdy pod hranicou chudoby, odmietam. Moja schopnosť a motivácia naplno sa venovať práci v Bruseli tým neutrpí. Som spoluautorom softvérového patentu v USA. O svoju rodinu sa dokážem postarať z licenčných poplatkov.

Platu europoslanca sa vzdám v prospech asistentov. Transparentný prístup ohľadom mojich plánov integrovať úrad europoslanca s dianím na Slovensku a zvládania neštandartnej agendy, pokladám za povinnosť voči voličom. Budem potrebovať asistentov z každého regiónu. V priebehu päťročného funkčného obdobia dám príležitosť na polročné stáže 90 záujemcom. Vytvorím silný tím znalý záujmov Slovenských regiónov a schopný efektívne zastupovať záujmy voličov. Verím, že prax v mojom úrade podporí poctivý prístup k politike, a pomôže odštartovať kariéry úspešnejšie ako je moja.

Zvážte, do akej miery sú hodnoty nezvolených kandidátov v Bruseli dôležité. Zvážte, či vám kvôli názvu strany stojí za to podporiť kandidátov, ktorí nemajú schopnosti reálne použiť úrad europoslanca v prospech Slovenska. Či bude slovenské zastúpenie v europarlamente efektívne, je len a len v rukách voličov.
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

PRIMÁR

Lekári sa môžu mýliť. Päť príbehov o zlej diagnóze

Nikto netúži byť medicínskou záhadou. Ale je jednoduché sa ňou stať.

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet aj bez exekútora.


Už ste čítali?