Na to sú vraj páky...

Autor: Richard Marko | 27.4.2014 o 22:16 | (upravené 3.5.2014 o 18:52) Karma článku: 7,78 | Prečítané:  499x

Nedávno sa do mňa pustil pán Peter - vraj ako si to predstavujem, len tak kandidovať. Pozorne som počúval, čo chce medzi riadkami vlastne povedať.

Pán je volič strany Smer, čo plne rešpektujem. Daná informácia mi pomohla pochopiť, kde je problém - podľa pána Petra nemám dostatok zásluh v strane na to, aby mi bola daná pocta byť na kandidátke. Darmo som vysvetľoval znenie zákona, registráciu na Ministersve vnútra, bezúhonnosť, atď. Reálna schopnosť vykonávať post europoslanca je to posledné, podľa čoho by mali voliči vyberať, pokračoval pán Peter. Rozhodnúť má predsa strana, nie voliči. A v prípade, že ma voliči krúžkami pošlú byť ich hlasom v Bruseli, strana mi to aj tak nedovolí. Na to sú vraj páky...

Pán Peter sa nemohol zmieriť s myšlienkou, že nekandidujem za zásluhy, že moje prípadné víťazstvo nie je odmena ale zodpovednosť. Celý život žil v štruktúre, kde je každý post, hoci len jeho závan, podmienený absolútnou lojalitou voči strane, nie voči spoločnosti. To, že pozícia europoslanca je pracovný nástroj, o ktorý sa uchádzam lebo s ním chcem a viem pracovať, bolo nepochopiteľné. Europoslanec nemusí predsa robiť nič, veď plat má istý. Na čo som mu oznámil, že platu sa vzdávam v prospech asistentov a takmer ma udrel.

Občania, nejde len o zaujímavú príhodu. Ide o realitu našej spoločnosti, ktorej treba rozumieť a adekvátne k nej pristúpiť. Pán Peter nie je fiktívna postava a nie je sám. Je to disciplinovaný volič, odhodlaný splniť si svoju povinnosť a aj v eurovoľbách voliť za odmenu, za zásluhy. Rešpektujte jeho postoj a pohľad na svet, aj keď s ním, ako ja, nesúhlasíte. Polarizácia spoločnosti nič dobré neprinesie. Zmena príde inak. Spravte to, čo spraví on - príďte voliť aj vy. Máte možnosť voliť opak - za schopnosti, skúsenosti, za svoj efektívny hlas v europarlamente. Vaša budúcnosť je vo vašich rukách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Práca na dohodu sa má obmedziť. Toto sú nové pravidlá pre nezamestnaných

Zmeny majú v budúcom roku pomôcť 20- až 30-tisícom ľudí nájsť si legálnu prácu.

DOMOV

Je facka od policajta v poriadku? Čo môžu robiť pri zásahu

Na podrobnú osobnú prehliadku potrebuje policajt súhlas prokurátora.


Už ste čítali?